Cirifischio: Avatárok (MikroRPG)

avatárokKorábban az lfg.hu-n lezajlott MikroRPG pályázaton szerepelt és ott megosztott második, illetve harmadik helyezést ért el Cirifischio formabontó szerepjátékrendszere és világa, ami a műfaj formaiságainak megfelelően alig pár oldalon és frappánsan nyújt át minden reménybeli játékosának egy komplett szerepjátékos rendszert és egy egyedi hangulattal töltött fantasy világot. Ezúton is gratulálunk a helyezéshez és köszönjük a szerző felajánlását a leközléshez. Álljon itt egy hangulatkeltő részlet a műből, hogy mire számíthattok:

„Gór világát évezredes béke és jólét uralta az egyetlen isten, Kaal oltalmazó hatalma és az örökéltűvé tett Eleas Császár uralkodása alatt, papsága pedig az isteni jóakarat jegyében istápolta a népeket. Kétszáz évvel ezelőtt azonban Kaal eltűnt. Senki, még papjai sem tudják, mi történt vele, de a hozzá intézett fohászok hirtelen üresen kongtak, a világ pedig magára maradt. És darabjaira hullott. (…) A játékosok ennek a felfordult, veszedelmes világnak a kalandorait, felfedezőit, hőseit alakíthatják a játék során. Amikor valaki hatást próbál gyakorolni a világra – azaz valamilyen cselekedetet hajt végre, vagy ismeretet használ fel –, tevékenységében az Ideák valóságformáló ereje ölt testet.

Aki harcol, az a küzdelem és harc, aki pedig parancsol, az uralkodás és dominancia Ideáját testesíti meg. A lehetséges cselekedetek és ismeretek ezért csaknem kivétel nélkül besorolhatók valamely Idea hatáskörébe. Az azonos Ideához kapcsolódó ismeretek és képességek diszciplínákba és specializációkba csoportosulnak, melyek az Idea átlagemberek számára is elsajátítható aspektusait – gyakorlatilag a hozzá tartozó szakmákat és hivatásokat – jelképezik. Ezeket a játékban kártyalapokkal szimbolizáljuk, így tulajdonképpen a játékos kezében tartott kártyák írják le a karakter legfontosabb jellemzőit.” Letöltés: Cirifischio-Avatarok

IX. Fanfár a Hősökért, a Krónikák.hu tavaszi tábora

40a14aae4c3854d05889d1477db87624-d6hg3mlBeharangozó és részletek a táborról // Indulás! // Facebook

1. nap meséi: Lozartan Timelords / Nova M.A.G.U.S.
2. nap meséi: Savdémon Koleria / Gulandro M.A.G.U.S. / Nova Star Wars / Tanti Cthulhu Hívása  / Kálmán M.A.G.U.S.
3. nap meséi: Vii M.A.G.U.S. / Savdémon Warhammer 40 000 / Shalafi Marvel mese / Tanti M.A.G.U.S.
Más programok: Társas élmények / Kirándulás /

M.A.G.U.S. Eredet #9: ynevi erotika

Új vénusz 2.1 (91) CLCenzMegszakítjuk adásunkat egy értékes lelet okán, ami nemrég bukkant a felszínre, facebook oldalunkon közöl módon. Mindig izgalmas és meglepő találni valamit a régmúltból, milyen helyekre gurult egy-egy cseppje kedvenc hobbinknak annak idején. Ez a lelet azért is rendhagyó, mert hidat képez a sorozatunkat nyitó Atlantisz újságban megjelent Magisterium és a GuRuna között. 1991-ben járunk, és egy erotikus sci-fi magazint tartunk a kezünkben.

A Vénusz mindössze hat lapszámot ért meg, mert éppen akkor omlott össze a Magyar Posta elavult lapterjesztési rendszere. 1989-1990-ben mintegy félezer új lap jelent meg a hazai piacon. Ez teljesen felkészületlenül érte a terjesztőket, a súlyos logisztikai problémák pedig 480 új kiadvány gyors megszűnését jelentették. 1991 elején létrejött az – azóta már megszüntetett – Új Vénusz Kft., amely a terjesztési problémák ellenére útjára indította a megnövelt terjedelmű, 64 oldalas Új Vénusz címet viselő – két számot megérő – sci-fi magazint.

Az említett utolsó két számban viszont értékes M* anyagokat találunk, közülük az első kiváltképpen izgalmas hiszen nem egyszerűen (újra) megismerjük a szerepjátékot, de áttekintést és előzetest kapunk a készülő M.A.G.U.S. szerepjáték rendszeréről és világáról is. Megismerhetjük Krad, Kyel és Arel képmását is ennyi idő után, mustrálhatjuk az első térképet ami Ynevről készült … és a külön Könyvekről cikkben a megjelenés előtt álló Halál Havában rövidített szinopszisát is olvashatjuk. Tartsatok velünk ezen érdekes lelet újra felfedezésében! Letöltés: Új vénusz 21. Scann

M.A.G.U.S. Eredet #8: mérgek és törpék veszélyes elegye

r169_457x256_1330_Fantasy_load_2d_fantasy_dwarf_warrior_picture_image_digital_artÚjabb hét, újabb értékes lelet a GuRúnában. Mivel mindenki kedvenc M.A.G.U.S. szerepjátéka még mindig a nyomdai előkészítés labirintusában bolyong (vagy mégsem?) látszólag helykitöltő cikkek folytatják a sort a Rúna előfutárának hasábjain. De csak látszólag, ugyanis mi sem lehet izgalmasabb annál, mint az ynevi méregkeverés legbővebb értekezése, összevetve és párba állítva önnön eredetével, az AD&D rendszerével. Törpe rajongóknak pedig különleges nyalánkság lehet, hogy Tolkien quenya nyelvéhez hasonlóan kezdetben Ynev megálmodói is bírtak hasonló hajlamokkal, amikor a tárnák népének nyelvét, írásmódját és ábécéjét is papírra vetették egy érdekes és szokatlanul gazdagon illusztrált cikkben. Hogy a bevezetőben szokásos Valhallás tervek és a levelezési rovatban a korábbi GuRúnák tartalmát érintő rajongók felvetéseire relfektálnak már csak hab a tortán egy magunkfajta szerepjátékos-filológia iránt érdeklődőnek, nemde? Letöltés: GuruRúna6.93.6

(Hogy milyen „sötét titok” lappang az eredeti M* első törvénykönyvének folyamatosan tolódó megjelenése kapcsán és sok más kérdésről hamarosan egy exkluzív interjút olvashattok Champdor-ral, aki a Valhalla Páholy akkori tördelő-szerkesztője és nyomdai előkészítésért felelős munkatársa volt és szívesen állt kérdéseink össztüze elé.)

James S. A. Corey: Leviatán ébredése – csillagközi fajvadászok

Bár csak a pálya széléről néztem, de elmondható, hogy a tavalyi év nagyon kedvező volt a sci-fi műfajának. Mondhatni a klasszikus „hard” műfaja is prezentálta magát végre mozgóképen és irodalomban egyaránt. Bevallom néhány hónap erejéig engem is bevonzott a stílus, hogy aktívan pótolhassam lemaradásomat a témában. Szerencsére ebben az időben került kezembe is a szóban forgó mű.

Biztosan nagyon nehéz jó sci-fit írni. Gondolom, mert akkor én sem szigorúan régen kopott Kozmosz Galaktika Fantasztikus könyveket olvasnék, hogyha egy jó darabra vágyom. Ebben is kivétel volt az év, mert a Holnap határa és a Csillagközi Invázió mellett James S. A. Corey könyve is jó benyomást tett rám. Talán mert előtte keveset hallottam róla, talán mert általában inkább fantasy műfajban művelem ki magamat.